Říjen 2011

KONCERT SIMPLE PLAN V PRAZE + SETKÁNÍ S KAPELOU (2/9/2011)

22. října 2011 v 1:26 | Kamusa |  NEW
V tomto článku bych chtěla udělat ohlédnutí za celým dnem, kdy SP navštívili Českou republiku. Tento den byl pro mě z mnoha ohledů nezapomenutelný a také bych ho mohla označit jako jeden z mých nejlepších dní v životě.

Vše začalo už dopoledne, kdy jsme přijeli před Incheba arénu, přišli jsme velice brzy, takže jsme byli na místě asi jako 7. Aby nám to dlouhé čekání před halou ubíhalo rychleji, povídali jsme si s mnoha fanoušky SP. Poznala plno skvělých lidí a měla možnost poprvé v životě vidět lidi, které jsem znala prostřednictvým Twitteru či Facebooku. Nejvíc mě však potěšilo serkání s Dominikou(sp.cz) a zahraničnímy fanoušky, kteří na koncert přijeli až Francie, Rakouska, Německa či jiných zemí.

První člen Simple Plan, kterého jsem znovu po 4 letech zahlédla byl Chuck, okolo 15:00 vyšel na chvíli před halu s fanoušky hang-outovat, tak jsme se s Chuckem pozdravili, udělali fotku a nadšeně čekali dál. :)

Okolo 4-5 hodiny, kdy Dominika dělala rozhovor se Sebem, Chukem a Jeffem jsme už nedočkavě čekali na souncheck. Měla jsem tu skvělou možnost, že jsem se tam mohla podívat a to jen díky sp.cz a Andree, která vyhrála v grafické soutěži s sp.cz 2 lístky setkání s kapelou a jeden mi darovala ♥. Naše skupinka, která čítala asi okolo 20 lidí se seřadila na začátku rostoucího davu. Čekali jsme na paní organizátorku, která si nás měla vyzveznout a vpustit nás na sound. Byla jsem hrozně nervózní, protože to bylo vůbec poprvé v životě, kdy jsem měla možnost se setkat s celou kapelou Simple Plan. SP si mezitím žačli ladit své nástroje a my zvenčí zaslechli první tóny "What if". Naše čekání najednou bylo ukonce a organizátoři vydali povel, že můžeme jít... Sešli jsme tedy dolů po schodech, kde už na nás kluci čekali. Byli uplně úžasní, zahráli celkem asi 3 písničky a pak Pierre řekl, že se s námi pujde dolů z pódia pozdravit a podepsat se nám. Tak k nám přišel a jedna holka ho šla pozdravit, já jsem stála hned jako druhá v pořadí a on na mě jen tak pokynul, byla jsem úplně unešená a tak jsem šla směrem k němu, pozravili jsme se a on mě objal. ♥ Kluci si stále ladili své nástroje a postupně chodili dolů k nám si povídat, podepsat se a vyfotit se s námi. Když jsem zašla za Sebem, aby mi podepsal mé CD, tak sem mě zeptal jak se mám a jestli budu jeho kamarádka, tak jsem řekla, že jo a pak mi přečetl nálepku ná mém CD "Get your Heart On" slovy- "12 Golden nugets inside.. It really interesting.. funny" A připadalo mi to desně komické. :D David byl hrozně usměvavý a kluci na mě působili všichni strašně přátelsky. Nemůžu uvěřit, že jsem měla tu šanci se s nimi potkat. Souncheck trval cca. přes půl hodiny,potom jsme se rozloučili a odešli zpátky ven před halu.

Před halou nás čekalo ještě pár hodinové čekaní na Pravý začátek té show. Organizátoři nás nechali vepředu, takže jsme měli skvělé místa přimo v první řádě. Předkapelou byla česká kapela Imodium. Několikrát za ten den jsme potkali technika SP, který s námi vždycky prohodil pár slov a podal nám důležité informace o klukách. Kolem deváté hodiny večer konečně přišli na scénu SIMPLE PLAN a davy začali šílet. :-) Setlist SP byl nepopsatelný, záhráli ty nejlepší oldschoolové, enegické písničky a taky nejnovější pecky z nového alba. Koncert měl neuvěřitelnou atmosféru, vážně, nikdy jsem lepší show nezažila. Simple Plan se mohli rozdat svou energií, byli velice vtipní a stále poskakovali po pódiu. Několikrát za koncert každý člen kapely přišel k nám a podal nám ruku. Na jednu věc však nezapomenu.. David se zhruba v půlce koncertu rozhodl skočit do davu i se s vou kytarou, a skočil přímo na mě a pár ostatních lidí, jenže jak se zase začal sápat ven z davu, měla jsem jeho zadek přími na hlavě, když ho tahali ven. Nakonec to ale dobře dopadlo a my přežili.:DNa konci koncertu mnoho fanoušků SP vztyčili srdce s nápisy "Thank you". Srdíček v hale byli asi stovky a kluci z toho byli absolutně unešení. Velice je to dojalo a stále nám děkovali, Jeff si dokonce pozval na pódium fotografa a celá kapela se s nápisy vyfotila, potom následovala poslední písnička "Perfect"a mys stále drželi nápisy Thank you, David ke mě přišel vzal mi nápis z ruky, šel s ním na pódium a úkázal ho celé hale, jako že děkuje on nám. ♥ Bylo to absolutně úžasný, potom mi ho zase s úsměvem vrátil. :-) Simple Plan přislíbyli, že se určitě vrátí , jak Pierre řekl: "So It´s not goodbye, it´s just See you later." A asi okolo 11 hodiny koncert zkončil.
Pro nás to však nebyl úplný konec. Náš "Simpleplanovský den" ještě nekončil. Šli jsme na SP čekat za halu, kde jsme se po velice dlouhém čekání naposled v tento neuvěřitelný den rozloučili s klukama a poděkovali jim za skvělou show. Jen ti nejodolnější fanoušci vydrželi čekat až do dvou hodiny do noci, kdy se SP začali postupně objevovat. První za námi přišel Sebastien, který byl naprosto úžasný, na všechny se usmíval, znovu se s námi vyfotil a děkoval nám stejně jako my jemu za skvělou show. Ptom následoval Pierre, Jeff, David a Chuck. Naposled jsme se s kluky loučili a ještě k nám přišel Daivd, zbyli jsme v našem rohu asi 4. Zavolala jsem na Davida ať jde ještě k nám a on přišel, prbíhalo to asi takto: když jsem mu řekla: " It was absolutely amazing show, Thank you so much" on se na mě úžasně usmál poděkoval mi a obejmul mě a jeho poslední slova byla " We will see soon, we must see soon, bye bye and thank you!" Potom kluci nasedali do autobusu a my jim s kamarádkou ještě naposledy zamávali. :-)

Tento den je pro mě bezkonkurenčně nezapomenutelný a chtěla bych poděkovat klukům za tak skvělou show a za všechny ty zážitky. A myslím, že nejsem jediná, která se nemůže dočkat na další koncert, dokonce se mi doneslo, že by SP měli Česko znovu navštívit začátkem přítího roku, což je skvělá zpráva, tak můžeme jen doufat. Jinak pokud by jste měli zájem ještě o další nálož zážitků z koncertu doporučuji si přečít příběh Dominiky na facebooku a samozdřejmě sledovat sp.cz. :))

See you

*Zde je zatím jen ochutnávka mých fotek z koncertu:

soundcheck
já s Davidem:-)

Všechny moje Fotky z koncertu najdete již v tomto týdnu v GALERII SPCREW! :-)